آتش‌سوزی در نفتکش ایرانی برای سومین روز ادامه دارد

https://www.yeknet.ir/sites/default/files/media/image/059a7d66eb0ab1-telegram11.jpg

پیراهن

پیراهن

یک نت ـ نفتکش ایرانی که در آب‌های چین دچار سانحه شد، برای سومین روز در حال سوختن است.
نفتکش ایرانی

یک نت ـ به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، مقامات چین اعلام کردند یک نفتکش ایرانی که در دریای چین با یک کشتی باری متعلق به این کشور تصادف کرد برای سومین روز در حال سوختن است. هنوز هم قایق‌های امدادی برای اطفای حریق این نفتکش در روز سوم (سه‌شنبه صبح) تلاش می‌کنند.

در پی پیداشدن جسد یکی از خدمه این کشتی، وزارت حمل و نقل چین اعلام کرد شرایط آب و هوایی نامناسب، بادهای شدید، باران و امواج بلند، تلاش گروه‌های امدادی برای جستجوی 31 نفر از خدمه نفتکش را مختل کرده است.

این وزارت‌خانه اعلام کرد جسد یکی از خدمه نفتکش ایرانی در روز دوشنبه در آبهای نزدیک آن پیدا شده است. در حالی که یک ناوگان متشکل از 13 کشتی در حال جستجوی مساحت 900 مایل مربعی اطراف این کشتی هستند، مسئولان نگران انفجار و غرق شدن آن هستند.

در همین حال، سرکنسول ایران در شانگهای چین گفت جسدی که دیروز کشف شد، امروز محرز شد که ایرانی است.

الجزیره اعلام کرد: مقامات دریانوردی چین منطقه‌ای ممنوعه در اطراف کشتی نفتکشِ آتش‌گرفته تعیین کرده‌اند که بدان معنا است که هیچ شناوری اجازه ندارد از شعاع ۱۰ کیلومتری محل این سانحه عبور کند. از این رو، برخی از کشتی‌ها می‌بایست مسیر حرکت خود را به‌ نحوی اصلاح کنند تا محل این حادثه را با توجه به همان شعاع ده کیلومتری، دور بزنند.

در همین حال، محسن بهرامی، سخنگوی شرکت ملی نفتکش گفت: این احتمال وجود دارد که تعدادی از خدمه نفتکش حادثه دیده در آب‌های جنوب شرقی چین در موتورخانه این نفتکش محبوس شده باشند و تلاش برای نجات آنان همچنان ادامه دارد. آتش‌سوزی در نفتکش سان چی ادامه دارد، اما آتش به سمت جلو و راست کشتی محدود شده است.

این نفتکش شنبه شب با یک کشتی باری در دریای چین برخورد کرد و پس از نشت نفت دچار آتش‌سوزی شد و 32 خدمه آن از جمله 30 ایرانی ناپدید شدند.

موضوع: 

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.