جزئیات جدید از سانحه برخورد نفتکش ایرانی با کشتی چینی

یک نت ـ حق‌شناس ضمن تشریح جزئیات سانحه نفتکش ایرانی از پیگیری و جستجوی ۳۲دریانورد مفقود شده خبر داد.
سانحه

یک نت ـ هادی حق‌شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه کشتی نفتکش حاوی ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی در ۲۵ آذر ماه امسال از بندر عسلویه بارگیری و به مقصد کره جنوبی حرکت کرده بود، اظهار کرد: این کشتی نفتکش از روز گذشته در ۱۶۰ مایلی بندر شانگهای چین با یک کشتی تجاری حاوی محموله گندم برخورد و دچار سانحه می‌شود.

وی در ادامه افزود: متأسفانه کشتی بلافاصله به دلیل داشتن میعانات گازی دچار حریق می‌شود و تا به این لحظه هنوز این آتش‌سوزی خاموش نشده است.

حق‌شناس تصریح کرد: هم اکنون تمام تلاش کارکنان و مسئولان جهت غرق نشدن کشتی است که تا به این لحظه به نتیجه نرسیده‌ایم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر با بیان اینکه تمام ۳۲ سرنشین از جمله کارکنان و خدمه این نفتکش ناپدید شده‌اند، افزود: مالکیت این نفتکش ایرانی بوده، اما تحت پرچم کشور پاناما و در اجاره یک شرکت کره‌ای بوده است.

وی تأکید کرد: به دلیل آنکه اطفای این حریق در ۱۶۰ مایلی کشور چین بوده است، تمامی شناور‌های مخصوص اطفای حریق در تلاش هستند تا این آتش را خاموش کنند، اما متأسفانه هنوز به نتیجه نرسیده است.

بر اساس این گزارش سازمان بنادر با همکاری شرکت ملی نفت‌کش ایران مشغول بررسی جزئیات و علل این حادثه هستند و ایران از طریق MRCC بندرعباس با مرکز MRCC چین تماس گرفته‌ایم و اطلاعات کشتی و اطفای حریق را لحظه به لحظه در حال پیگیری هستیم.

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.‎