تنبل ترین رئیس جمهور آمریکا

یک نت ـ سال جاری میلادی در حالی به پایان می رسد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مقایسه با اسلافش رکورد رفتن به تعطیلات را در سال اول ریاستش شکست.
ترامپ

یک نت ـ به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای آمریکایی «پولیتیکوس یو.اس.ای»، ترامپ یک سوم یعنی یکصد و یازده روز از اولین سال ریاست جمهوری اش را در تعطیلات گذرانده است.

 

این در حالی است که باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا ۲۶ روز از اولین سال حضورش در کاخ سفید را به تعطیلات اختصاص داده بود.

 

در میان برخی دیگر از روسای جمهوری اسبق آمریکا که از حزب جمهوریخواه بودند، رونالد ریگان ۴۲ روز، جورج بوش پدر ۴۰ روز و جورج بوش پسر هم ۶۹ روز از اولین سال ریاست جمهوری خود را در تعطیلات گذراندند.

 

جیمی کارتر و بیل کلینتون دو رئیس جمهوری اسبق آمریکا از حزب جمهوریخواه و دموکرات به ترتیب ۱۶ و ۲۱ روز از سال اول ریاست خود را در تعطیلات سپری کردند.

 

به نوشته پولیتیکوس یو.اس.ای، ترامپ در طول مبارزات انتخابات ریاست جمهوری مدعی شده بود که رقیبش هیلاری کلینتون انرژی ریاست ندارد اما حالا که خودش به کاخ سفید رفته، رکورد تنبل بودن را شکسته است.

 

تعطیلات ۶۹ روز بوش پسر اعتراضاتی را برانگیخته بود اما به نظر می رسد که او در مقایسه با ترامپ، رئیس جمهوری پرکاری تری بوده است.

 

این تارنمای آمریکایی نوشته که مهمترین دستاورد ترامپ در سال اول، تصویب لایحه اصلاح نظام مالیاتی نبود بلکه این بود که ثابت کند که هر کسی نمی تواند رئیس جمهوری شود. رای دهندگان وقتی بار دیگر در سال ۲۰۲۰ پای صندوق های رای می روند، لازم است رئیس جمهوری را برگزینند که مسئولیتش را مثل مرخصی بدون حقوق تلقی نکند.

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.‎