کره‌شمالی سلاح‌های هسته‌ای خود را کنارنمی گذارید

یک نت ـ پیونگ‌یانگ اعلام کرد، اینکه آمریکا فکر می‌کند کره‌شمالی سلاح‌های هسته‌ای خود را کنار خواهد گذاشت، یک خیال واهی است.
کره‌شمالی

یک نت ـ به گزارش ایسنا، به نقل از پرس اسوسیشن، کره‌شمالی همچنین تحریم‌های اخیر سازمان ملل علیه این کشور را که محدودیت شدیدی برای نفت وارد شده به این کشور اعمال می‌کند، یک اقدام جنگی خوانده است.

 

وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر آمریکا می‌خواهد ایمن به سر برد، باید دست از سیاست خصمانه‌اش در قبال جمهوری دموکراتیک خلق کره برداشته و یاد بگیرد که با کشوری که صاحب سلاح‌های هسته‌ای است، همزیستی داشته باشد و دست از این وهم و خیال واهی که کشور ما سلاح‌های هسته‌ای را که با همه سختی‌ها توسعه داده و تکمیل کرده، تسلیم کند، بردارد.

 

این در حالی است که هوا چونائینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز امروز (دوشنبه) خواهان خویشتن‌داری نسبت به مناقشه کره‌شمالی شده و گفت: طرف‌ها باید تلاش‌های مثبت و سازنده برای کاستن از تنش‌ها در شبه جزیره کره صورت دهند.

 

این در حالی است که اخیرا شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای تحریم‌ها علیه کره شمالی به ویژه در حوزه واردات نفت این کشور را تشدید کرد.

 

بن کاردین، یک نماینده دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با تحسین از موفقیت دولت ترامپ در تصویب این قطعنامه تحریم، گفت: این یک اقدام خوب و یک دستاورد بزرگ بود.

 

او تصریح کرد که تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی باید همراه با دیپلماسی به هدف نزدیک بودن آمریکا و چین برای تلاش پایداری به منظور کاستن از تنش‌ها در منطقه باشد.

 

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.‎