غرور را باید کنار بگذاریم و از کارلوس کی‌روش یاد بگیریم

یک نت ـ فراز کمالوند:اگر از کی‌روش بهتر بودم سرمربی رئال مادرید می‌شدم.
کمالوند

یک نت ـ به گزارش خبرآنلاین؛فراز کمالوند در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس گفت:«بازی‌های لیگ و جام حذفی خیلی متفاوت است. جام حذفی یک سرش برد و رسیدن به همه چیز است و سر دیگر آن هیچ چیز نیست. ما برای شکست پرسپولیس آمده‌ایم. بعد از دو برد خوب اکنون می‌خواهیم از اعتبار نفت آبادان مقابل پرسپولیس دفاع کنیم و بازی خوبی هم انجام بدهیم.»

 

کمالوند در خصوص جذب سوشا مکانی گفت:« ما‌ آنقدر مشکلات زیادی داریم که به این نمی‌رسیم که بگوییم بحث حضور سوشا مکانی در تیم ما منتفی شده است یا نه. روز قبل از مسابقه است و من نمی‌خواهم در مورد مشکلات نفت صحبت کنم. مشکلاتمان بسیار زیاد است. وی در مورد اینکه بالاخره سوشا مکانی را جذب می‌کنید یا نه گفت: مشخص نیست.از این فرصت استفاده می‌کنم و یکسری مطالب را بازگو می‌کنم. باشگاه صنعت نفت وقتی هفته گذشته با پرسپولیس در لیگ بازی داشتیم حتی یکبار هم به این تیم سر نزد تا قبل از یک بازی مهم انرژی خوبی به این تیم بدهد. این تیم مثل یک بچه سرراهی می‌ماند که هیچ کس به آن اهمیت نمی‌دهد، هیچ کس پاسخگو نیست. متاسفانه روز به روز مشکلات صنعت نفت بیشتر می‌شود حتی من شنیده‌ام که پول به حساب باشگاه واریز شده است. من نمی‌دانم که چرا این پول به بازیکنان داده نمی‌شود.»

 

کمالوند ادامه داد:«صنعت نفت آبادان یک تیم بسیار مردمی است،‌مثل ملوان، سپاهان،سپیدرود رشت، تراکتورسازی و مثل بسیاری از تیم‌هایی که مردم عاشقانه دوست دارند. اما به خاطر مشکلات مدیریتی و یا سوء مدیریت نتایج خوبی را سال گذشته کسب نکرد، اگر یادتان باشد همیشه این تیم به لیگ برتر می‌آمد، نتایج ضعیفی کسب می‌کرد و همیشه دست و پا می‌زد، حتی این تیم در پارسال رده دوازدهم را کسب کرد، اما امسال صنعت نفت شرایط متفاوتی دارد؛ چراکه در حال حاضر در رده ششم جدول قرار دارد. جزء ۸ تیم جام حذفی است. وقتی تیمی نتایج خوبی نسبت به استقلال، سپاهان،‌تراکتورسازی گرفته است، پس باید گفت نتایج با توجه به اینکه صنعت نفت یک تیم نوپایی است، بسیار خوب است.

 

اما متأسفانه منافع بعضی افراد امسال به خطر افتاده، وقتی سال گذشته بازیکنی از کشور کلمبیا که فکر می‌کنم در کشور خودش دست‌فروش بود، به نام دنی سانتورا و دو،‌سه تا از بازیکنان خارجی دیگر کیفیت مناسب نداشتند و درواقع بنجل بودند به تیم اضافه شد، با حضور بازیکنانی مثل جاسم کرار و خیلی از بازیکنان خارجی ما،‌ این افراد جایگاهشان به خطر افتاد و به دنبال این هستند که من را مثل خیلی از مربیان دیگر از صنعت نفت بیرون کنند، اما باید بگویم که نه آدمی هستم که بخواهم از تیم جدا شوم، من چند سال در تراکتورسازی بودم، من آدمی نیستم بخواهم جا بزنم و درواقع بیدی نیستم که با این بادها بلرزم،‌ این افراد بدانند که مردم هم مردم گذشته نیستند. من به دنبال این بودم که از رده ششم در لیگ به بالاتر برسیم، حتی شانس این را داریم که سهمیه آسیایی کسب بکنیم. هم‌اینقدر هواداران و مردم خونگرم آبادان بدانند که این افراد نمی‌خواهند تیم نتیجه بگیرد.. مطمئناً برای اثبات حرفم به هرجایی که باید بروم، می‌روم تا ثابت کنم دروغ نمی‌گویم.»

 

سرمربی نفت با بیان اینکه اجازه نمی دهد تا در حق مردم مظلوم آبادان خیانت شود گفت:«من صحبت‌هایم را سربسته بیان کردم. این که چطور برخی وارد این باشگاه شدند و چرا برای آوردن بازیکنان بهتر مقاومت می‌شود، خارجی‌هایی که اکنون در تیم نفت آبادان حضور دارند به اذعان کارشناسی برنامه ۹۰ و همه سایت‌ها بهترین بازیکنان خارجی لیگ هستند. بازیکن خارجی هم اگر قرار است بیاید، باید این‌گونه باشد. نباید در حق مردم مظلوم آبادان خیانت کرد. من اجازه چنین کاری نمی‌دهم، اکنون تمام تیم هم یکپارچه هستند و می‌خواهیم مقابل پرسپولیس بازی خوبی انجام بدهیم. پول بازیکنان را نمی‌دهند، ایرادی ندارد،‌در حساس‌ترین بازی سال پول نمی‌دهند،‌ایرادی ندارد، فردا با تمام توان بازی می‌کنیم و بعد از مسابقه حرف‌های زیادی برای گفتن دارم.»

 

او سپس به کارلوس کی روش اشاره کرد و درباره تیم ملی و اینکه کی روش گفته بازیکنان ملی پوش دو روز در هفته در اختیار او باشند گفت:«هرچه کی‌روش گفته درست است و من چشم‌بسته آن را قبول می‌کنم، حتی اگر بگوید روی پشت‌بام هم تمرین کنیم، این کار را می‌کنم، زیرا می‌دانم او تصمیمی نمی‌گیرد که به ضرر فوتبال ملی ما باشد. کی‌روش یک مربی حرفه‌ای است، باید از او یاد بگیریم و غرور را کنار بگذاریم و به حرفش گوش کنیم. اگر کی‌روش اکنون بگوید شب است، من می‌گویم حرفش درست است. در سه سال گذشته هر تصمیمی که کی‌‌روش گرفته، از او و تصمیماتش حمایت کرده‌ام. مگر مربی رئال و منچستر یونایتد در ایران داشته‌ایم.

 

کی‌روش برای تیم ملی امکانات می‌خواهد، لیگ شش ماه دیگر باید با اسپانیا و پرتغال در جام جهانی بازی کند، منافع ملی ما مهم است، منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و اکنون یک آدم کاملاً فنی مثل کی‌روش در رأس کادر فنی تیم ملی است. باید از او و تصمیماتش حمایت شود. او بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران از روز اول تا اکنون است. آیا من بهترم یا کی‌روش؟! اگر من از کی‌روش بهتر بودم، در رئال مادرید مربیگری می‌کردم. پس غرور را باید کنار بگذاریم، وقتی کی‌روش از من بهتر است، پس بهتر است که بازیکنانم زیر نظر کی‌روش تمرین کنند تا من. خیلی جاها غرور و حسادت کار دستمان می‌دهد. »

 

افزودن یک دیدگاه جدید