|عکس| افغان آدم کش و راز جنایت خیابان کارون

یک نت ـ عامل جنایت در کارون تهران با تلاش نیرو‌های پلیس آگاهی تهران شناسایی و دستگیر شد.
آدم کش

در ساعت ۱۸:۰۰پنچجم مهرماه سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ کشف جسد متعلق به یک زن و مرد در داخل خانه ای سه طبقه ، در خیابان کارون به کلانتری ۱۰۸ نواب اعلام شد .

با حضور مأمورین کلانتری و تیم اورژانس در محل مشخص شد که فردی بنام "کمال . هـ" ( ۴۵ ساله ) بر اثر اصابت ضربات جسم سخت به ناحیه پشت سر به قتل رسیده و جسدش توسط همسایه طبقه دوم در پلکان طبقه اول کشف شده است ؛ همزمان پیکر نیمه جان متعلق به زنی ۴۲ ساله نیز بنام "مریم . ح" در داخل خانه ی طبقه اول این ساختمان کشف شد که او نیز همانند مقتول از ناحیه پشت سر مورد اصابت ضربات جسم سخت قرار گرفته اما همچنان زنده مانده بود .

 

 اخبارحوادث ,خبرهای  حوادث ,حوادث  روز

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد " و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنای تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

نجات مریم از مرگ :
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده قتلِ کمال . هـ ، "مریم . ح" نیز در شرایطی که در حالت بیهوشی به سر می برد ، به بیمارستان منتقل و تحت اقدامات درمانی قرار گرفت .

با انجام اقدامات درمانی ، مریم از مرگ نجات پیدا کرد و پس از چند روز به هوش آمد ؛ وی در اظهاراتش عنوان داشت که حافظه اش را از دست داده و هیچ خاطره ای از زمان وقوع جنایت را به خاطر نمی آورد ! .

شناسایی همسر واقعی مریم  :
کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به محل وقوع جنایت به تحقیق از اهالی ساختمان پرداخته و اطلاع پیدا کردند که مقتول و مریم ضمن معرفی خود بعنوان زن و شوهر ، طبقه اول این ساختمان را تحت عنوان دفتر کاریابی اجاره کرده اند ؛ همزمان ، فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۸ نواب اعلام داشت که همسرش بنام "مریم . ح" چند روز پیش از خانه خارج و دیگر مراجعتی نداشته است که بلافاصله همسر وی در بیمارستان مورد شناسایی قرار می گیرد .

کشف دفترچه صورت حساب :
با توجه به پیچیدگی ایجاد شده در پرونده و محرز شدن دروغ بودن ادعای زن و شوهری مریم و مقتول با یکدیگر ، کارآگاهان جهت پیدا نمودن دلایل و شواهد جدید ، به محل وقوع جنایت رفته و در بازرسی دقیق از محل جنایت موفق به کشف دفترچه ای می شوند که در آن مشخصات تعدادی از افراد بهمراه مبالغ دریافتی و پرداختی به آنها ثبت شده بود .

 اخبارحوادث ,خبرهای  حوادث ,حوادث  روز

انتقال مریم به اداره دهم پلیس آگاهی :
در شرایطی که مریم در تمامی مراحل رسیدگی به پرونده با طرح ادعای فراموشی سعی در پوشاندن واقعیت داشت ، وی با هماهنگی مقام قضایی و پس از پایان اقدامات درمانی جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مریم پس از گذشت ۵ ماه ، سرانجام لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که بهمراه مقتول در پوشش تشکیل "دفتر کاریابی" محلی را برای فروش مواد به فروشندگان موادمخدر اجاره و طی مدت فعالیتشان نیز خریداران موادمخدر تحت عنوان کاریابی به محل مراجعه داشته اند ؛ اعتراف به تشکیل دفتر کاریابی جهت فروش موادمخدر در حالی ازسوی مریم صورت گرفت که بنا بر اظهارات همسرش ، وی (مریم) به دروغ مدعی پیدا کردن شغلی تحت عنوان پرستار سالمندان برای خود شده و هر روز به این بهانه از خانه خارج می شد .

شناسایی قاتل :
با اعتراف مریم به فعالیت در امر خرید و فروش موادمخدر  و بررسی اطلاعات بدست آمده از دفترچه حساب خریداران موادمخدر ، کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیری تعدادی از توزیع کنندگان موادمخدر شدند که پس از تکمیل تحقیقات در خصوص پرونده قتل خیابان کارون و نداشتن ارتباط با پرونده جنایت ، تمامی آنها در اختیار پلیس مبارزه با موادمخدر قرار گرفتند .

در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان موفق به شناسایی جوانی افاغنه بعنوان یکی از فروشندگان موادمخدر به مقتول و مریم شدند که همزمان با وقوع جنایت از مخفیگاهش در شهرستان کرج متواری شده بود ؛ تحقیقات جهت دستگیری "وکیل . ت" (۲۲ ساله ) در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که وی به صورت غیرقانونی از کشور خارج و به افغانستان متواری شده است .

دستگیری متهم :
با گذشت ۸ ماه از زمان وقوع جنایت و بدست آمدن دلایل و شواهد ارتکاب جنایت توسط وکیل . ت ( کشف گوشی تلفن همراه متعلق به مریم از مخفیگاه وکیل ) ، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که وکیل به تازگی و مجددا به شیوه غیرقانونی وارد ایران شده و در حال حاضر با هویت جعلی و تحت عنوان کارگر ساختمانی درمنطقه سعادت آباد مشغول بکار شده است .

با شناسایی مخفیگاه "وکیل . ت" در منطقه سعادت آباد و اطمینان از حضور وی در محل ، کارآگاهان اداره دهم در روز جمعه مورخه ۲۴/۰۲/۱۳۹۵ به مخفیگاه وکیل در منطقه سعادت آباد مراجعه و او را در زمان استراحت دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

 اخبارحوادث ,خبرهای  حوادث ,حوادث  روز

اعتراف به جنایت :
متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به ارتکاب جنایت و عنوان داشت : "روز جنایت جهت گرفتن پول خود به محل جنایت رفتم . مریم داخل ساختمان بود ؛ زمانیکه از وی درخواست پول کردم وی مدعی شد که فعلا قادر به پرداخت پول من نیست درحالیکه از طریق دوستانم اطلاع داشتم که آنها هر روز چند صد هزار تومان خرید و فروش مواد می کنند . مجددا درخواست پول کردم که مریم اینبار عنوان داشت اصلا پولی به من نخواهد داد ؛ قصد خارج شدن از داخل اتاق را داشتم که بیاد آوردم یک چکش در داخل کوله پشتی خود دارم ؛  چکش را از داخل کوله خارج و چند ضربه محکم به پشت سر مریم زدم که او روی زمین افتاد ؛ در همین زمان چشمم به گوشی تلفن همراه مریم افتاد و آنرا در ازای قسمتی از طلب خود برداشتم ؛ قصد خارج شدن از ساختمان را داشتم که مقتول را مقابل خود مشاهده کردم ؛ چند ضربه ی محکمِ چکش نیز به سر او زدم بگونه ای که بیهوش شد و در داخل راه پله افتاد و من نیز به سرعت از محل خارج شدم " .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است " .

منبع:YJC

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.‎