چطور رضایت والدین را برای ازدواج جلب کنیم؟

یک نت ـ عاشق پسری شدم و ۲ سال است در ارتباطم. و تازگی پدرم متوجه شده و خیلی با من صحبت کرد که قیدش را بخاطر اینکه شغلش لوازم یدکی ماشین و زابلی بوده و سربازی نرفته بزنم. ولی از دید من اینها مشکل نیستند.
 ازدواج

یک نت ـ عاشق پسری شدم و ۲ سال است در ارتباطم. و تازگی پدرم متوجه شده و خیلی با من صحبت کرد که قیدش را بخاطر اینکه شغلش لوازم یدکی ماشین و زابلی بوده و سربازی نرفته بزنم. ولی از دید من اینها مشکل نیستند. خیلی دعا میکنم، کربلا رفتم دعا کردم و الان توقع دارم برآورده شود. کم کم دارم نا امید میشم. پدرم با مادرم قهر کرده و مادرم را مقصر میدانند. ولی با من خوب هستند. نمیدانم چه کنم آیا با پدرم مخالفت کنم؟

با سلام و تحیت
هر چند که انتخاب شریک زندگی حق شماست و لازم است والدین به این حق احترام بگذارند، اما نباید به راحتی از کنار یک عمر تجربه آنان عبور کرد چرا که؛
آنچه در آینه جوان بیند
پیر در خشت خام بیند!
نکته دیگری که قطع نظر از درست یا غلط بودن نظر والدین، لازم است به آن اهتمام داشته باشید این است که لازمه یک ازدواج موفق این است که از موافقت و حمایت خانواده ها برخوردار باشد، بنابراین بدون رضایت و جلب نظر خانواده اقدام به ازدواج منطقی نیست.
ضرورت دارد به این واقعیت نیز واقف باشید که در ازدواج و انتخاب چیزی به نام نسیه و وعده سر خرمن وجود ندارد! به تعبیری لازم است فردی را که به همسری برمی گزینید همانگونه که هست او را بپذیرید نه با امید و تکیه بر تغییر وی در آینده، چرا که تغییر او تنها در حد احتمال است! بنابراین خواستگار شما ممکن است با یکی از سه فرض زیر مواجه شود؛
_ همینگونه که هست باقی بماند
_ تغییر منفی کند و بدتر از این شود و به روابط خود ادامه دهد
_ تغییر مثبت کند و از روابط خارج از چارچوب فاصله بگیرد

از میان احتمالات سه گانه، تنها این فرض سوم است که می تواند برای شما قابل قبول باشد. اما دو فرض دیگر یعنی فرض اول و دوم به زیان شما و بر خلاف انتظار شما خواهد بود. پس احتمال ضشرر و خلاف انتظار واقع شدن دو برابر احتمالی است که می تواند شما را به خواسته تان برساند. این در حالی است که تجارب نیز نشان می دهد که افراد از عادات و رفتارهای پیش از ازدواج خود به ندرت فاصله می گیرند.

 

امتیاز: 
هنوز رایی ثبت نشده