جدیدترین عکس بهنام صفوی بعد از عمل تومور مغز

یک نت ـ بهنام صفوی خواننده موسیقی پاپ حدود 3 ماه پیش یک عمل جراحی مغز را پشت سر گذاشت، او اکنون می‌خواهد نخستین اجرایش پس از این عمل را به روی صحنه ببرد.
بهنام صفوی

یک نت ـ بهنام صفوی خواننده موسیقی پاپ پس از عمل جراحی مغزی که حدود 3 ماه پیش داشته، بار دیگر به روی صحنه می‌رود تا برای هوادارانش اجرایی داشته باشد.

صفوی قرار است تازه‌ترین قطعه‌هایش را در این اجرا بخواند. بسیاری از علاقه‌مندان و حتی عموم مردم نگران سلامتی این خواننده هستند. برای آگاهی از اوضاع کنونی این خواننده سری به محل تمرین گروهش در استودیو «فراز» زدیم.

صفوی در ابتدای صحبت‌هایمان درباره اوضاع کنونی‌اش می‌گوید: خدا رو شکر الان حالم خوب است و مراحل درمان را ادامه میدهم. الان در مرحله پرتو درمانی و شیمی درمانی هستم. پرتودرمانی‌ام تمام شده و مراحل شیمی درمانی را تا دو سال ادامه می‌دهم.

این خواننده در بیان انگیزه‌اش برای برگزاری کنسرت تاکید می‌کند:‌ هر هنرمندی دوست دارد که اثرش را برای مخاطبانش به نمایش بگذارد. به دلیل عمل جراحی و طی کردن مراحل درمان حدود 3 ماه فاصله افتاده میان اجراهایم. خیلی دوست داشتم برای بالا بردن روحیه‌ام و دیدار با هوادارانم اجرایی داشته باشم.

وی ادامه می‌دهد: این کار نیاز به چند اجازه داشت؛ از همه مهمتر اجازه‌ی اجرای جراحم بود، چرا که این روزها چکاوهای دوره‌ای دارم. پرفسور باباپور که جراحم بود در آن مقطع در ایران نبود به همین دلیل از دو دکتر دیگرم اجازه گرفتم که خوشبختانه اجازه دادند.

خواننده آلبوم «عشق من باش» درباره شرط پزشکان برای برگزاری کنسرتش می‌گوید: شرط پزشکان برای اجرایم این بود که خیلی به خودم فشار نیاورم و کنسرتم تنها در حد یک سانس باشد. حجم صدا و استرس و هرگونه نور مستقیم و غیر مستقیم برای من مضر است. به همین دلیل و براساس قاعده حداقل تا یک سال آینده نباید برنامه‌ای اجرا می‌کردم. اما با اصرار من پزشکانم را متقاعد کردم که اجرایی داشته باشم.

وی ادامه می‌دهد: پروفسور باباپور چند روز پیش به ایران آمده بود و پس از معاینه من در نهایت اجازه‌ی برگزاری کنسرت را به من داد. البته تاکید کرد که به دلیل عمل مغزی که داشته‌ام نباید خیلی به خودم فشار بیاورم.

صفوی تاکید می‌کند: الان هر روز سر تمرین هستیم و با همه سختی‌ها پیش می‌رویم تا در جمعه 17 مهر به روی صحنه برویم.

خواننده آلبوم «عشق من باش» می‌گوید: ‌آخرین اجرایم خرداد سال جاری در شهر سبزوار بود. از اواسط تیر هم برای عمل جراحی بستری شدم.

صفوی درباره نخستین روزهای درگیری‌اش با بیماری می‌گوید: حدود دو سال و نیم است که می‌دانم این بیماری را دارم. نخستین بار با تشنجی که در خانه دچارش شدم علائمش معلوم شد. پس از چند بار تکرار این تشنج‌ها پزشکان با ام آر آی که از من گرفتند متوجه شدند که تومور نسبتا بزرگی در قسمت بالای سرم هست. با مراجعه به دکتر و ام آر آی‌های بعدی و با داروهای ضد تشنج، بیماری را حدود دو سال و نیم کنترل کردیم.

وی ادامه می‌دهد: در آن زمان اجراهای بسیاری هم داشتم اما کسی از اطرافیان از ماجرای بیماری من خبری نداشت. تنها خانواده‌ام و چند تن از دوستان نزدیکم از ماجرا با خبر بودند. داروهایی که مصرف می‌کنیم انرژی بسیاری از آدم می‌گیرد.

صفوی درباره پیشرفت تومورش و سپردن آن به تیغ جراحی می‌گوید: چند ماه قبل از عمل جراحی در یک ام آر آی متوجه شدم که تومار رشد محسوسی داشته و به خط اصلی مغزم رسیده و راهی جز عمل جراحی باقی نمانده است.

وی ادامه می‌دهد: عمل جراحی‌ام به همت پروفسور باباپور و تیم پزشکی‌اش به خوبی انجام شد. بعد از عمل جراحی قرار بود که دو روز بی‌هوش باشم اما این بی‌هوشی 3 روز طول کشید. همین امر خیلی‌ها را نگران کرده بود و شایعه‌هایی هم ایجاد کرده بود که صفوی به کما رفته است. بعد از 3 روز هوشیاری‌ام را به دست آوردم و نسبت به آن عمل سنگین خیلی زود حالم بهتر شد.

بهنام صفوی در سخنانی که آن را شفاف سازی برای مردم و مخاطبان می‌داند، می‌گوید: تومور مغزی که من داشتم بعد از پاتوبیولوژی مشخص شد که تومور بدخیم است و امکان رشد دوباره این تومور هست. به همین دلیل مراحل درمانی شیمی‌درمانی و پرتو درمانی را دارم. این مراحل درمان شامل تمام کارهای پیشرفته درمان در این زمینه است تا احتمال دوباره رشد این تومور از بین برود.

صفوی درباره تاثیر بیماری بر صدایش می‌گوید: به قطع این بیماری تاثیراتی می‌گذارد. قرص‌هایی که برای شیمی‌درمانی می‌خورم عوارضی بر روی تارهای صوتی دارد. اما الان با تمرین‌هایی که دارم سعی می‌کنم تارهای صوتی را تقویت کنم که دچار مشکل نشوم.

در پایان این گفت‌وگو، بهنام صفوی در توضیح قطعه‌هایی که برای این کنسرت می‌خواند، تاکید می‌کند: رپرتوار جدیدی برای این کنسرت داریم. شامل تازه‌ترین آثار من از جمله قطعه‌ی «حیف» است که حدود 10 روز از انتشار آن می‌گذرد. این کنسرت شاید بهترین کنسرتی باشد که در سال‌های گذشته داشته‌ام. تازه‌ترین آلبوم نیز با نام «معجزه» بعد از محرم و صفر منتشر می‌شود.

در پایان این گفت‌وگو بهنام صفوی به همراه گروهش به تمرین پرداختند. اجرای بهنام صفوی جمعه 17 مهر 1394 در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

افزودن یک دیدگاه جدید