پلیس دوچرخه سوار در تبریز

ناصر میکائیلی، رئیس پلیس راهور استان آذربایجان شرقی، در نشست خبری با خبرنگاران گفت: پلیس دوچرخه سوار در جهت رسیدگی سریع به تصادفات در سه ماه آینده در شهر تبریز راه اندازی می شود.
دوچرخه سوار

یک نت ـ وی با اشاره به آمار تصادفات چهار ساله اخیر در این استان ابراز داشت: در سال ۱۳۹۰ تعداد ۲۸۹ فقره تصادف منجر به مرگ و در سال گذشته ۱۶۱ تصادف منجر به مرگ در استان آذربایجان شرقی ثبت شد که کاهش ۴۴ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: در پنج ماهه اول سال جاری نیز شاهد کاهش ۱۵ درصدی تصادف منجر به فوت در تبریز بودیم اما این رقم در شهر مرند با ۶۶ درصد و در ملکان با صددرصد افزایش روبه رو بود.

میکائیلی ادامه داد: در پنج ماهه سال جاری تعداد ۳۴ نفر از عابران پیاده به علت تصادف فوت کردند که ۴۶ درصد آمار تصادفات فوتی استان را شامل می شود و ۳۶ درصد فوتی ها نیز شامل راکب یا ترک نشین موتور است.

وی با اشاره به تخلفات حادثه ساز و مهم رانندگی در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: ۲۰ تخلف رانندگی حادثه ساز در این استان در اولویت هستند که سرعت غیرمجاز با هزار و ۲۰۶ فقره برخورد، سبقت غیرمجاز با ۹ هزار فقره برخورد و عبور از چراغ قرمز، عبور از محل ممنوع و تجاوز به چپ از بیشترین آمار حادثه ساز برخوردار هستند.

رئیس پلیس راهور استان آذربایجان شرقی به ساعت های تصادفات درون شهری اشاره کرد و گفت: ۲۴ درصد تصادفات فوتی از ساعت ۱۲ تا ۱۵ و ۱۹ درصد تصادفات فوتی نیز در ساعت ۱۹ تا ۲۱ رخ داده است.

میکائیلی همچنین عدم توجه به جلو با ۳۹ درصد، عدم رعایت حق تقدم با ۲۸ درصد و تخطی از سرعت مطمئنه با ۹ درصد را بیشترین علت تصادفات در استان آذربایجان شرقی برشمرد.

وی در ادامه از برخورد با خودروهای با تخلفات بالا خبر داد و اظهار داشت: هزار و ۲۴۰ خودرو با خلافی بالای ۱۰ میلیون ریال در سال جاری توقیف شدند و ۳۴ گواهینامه با نمره منفی بالای ۳۰ نیز ضبط شد.

رئیس پلیس راهور استان آذربایجان شرقی گفت: تعداد ۹۶۰ هزار دستگاه خودرو در استان در حال تردد هستند که بیش از ۶۶۰ هزار در شهر تبریز هستند و ۴۵۵ هزار موتورسیکلت نیز در استان وجود دارد.

میکائیلی در بخش دیگری با اشاره به اولویت های پلیس راهور استان خاطرنشان کرد: پلیس دوچرخه سوار در جهت رسیدگی سریع به تصادفات در سه ماه آینده در استان آذربایجان شرقی راه اندازی می شود.

وی فعال سازی شورای ترافیک شهرستان و استان، افزایش برخورد با تخلفات ساکن، استانداردسازی علائم افقی و عمودی سطح شهر، رفع نواقص هندسی معابر شهرها، شناسایی نقاط حادثه خیز را از دیگر اولویت های پلیس راهور استان در سال جاری برشمرد.

منبع: تابناک

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.‎