بنر محرمبنر محرمبنر محرمبنر محرم

از بین بردن جای جوش با روش های سنتی

برای از بین بردن جای جوش های تان و تیرگی های ناشی از آن از روشهای سنتی استفاده کنید.
جوش

یک نت ـ از بین بردن جای جوش با روش های سنتی

یک متخصص طب سنتی راه‌های رفع جوش و تیرگی رنگ چهره را تشریح کرد.

لیلا شیربیگی متخصص طب سنتی درباره جوش اظهار داشت: افرادی که پوست‌شان جوش‌ می‌زند باید تدابیری را رعایت کنند که خود موجب از بین رفتن جوش می‌شود.

وی گفت: افرادی که صورتشان زیاد جوش می‌زند باید از پرخوری پرهیز کنند. همچنین مصرف غذاهای ساده خود می‌تواند در کاهش جوش‌ها کمک کننده باشد.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: این افراد بهتر است که رژیم غذایی استاندار را رعایت کنند به این ترتیب که صبح ناشتا از ترکیب نصف عرق کاسنی و شاتره +یک قاشق غذاخوری سکنجبین طبی + یک قاشق غذاخوری خاکشیر همراه با آب مخلوط کرده و مصرف شود که تیرگی پوست را کاهش می‌دهد.

شیربیگی اضافه کرد: صبحانه مربای سیب یا مربای به یا بالنگ بدون شیرابه همراه با کره محلی با نان برشته بدون چای مصرف کنند. در وعده ناهار نیز سعی کنند ته چین گوشت یا مرغ یا زرشک پلو با مرغ یا هویج پلو همراه با کمی زیرع مصرف کنند و این رژیم را 3 تا 6 ماه رعایت کنند و همراه با غذای خود آب یا سالاد یا ماست مصرف نکنند البته برنج حتماً باید آبکش شود.

وی گفت: بعد از 2 هفته ابتدا جوش‌ها بیرون می‌ریزد یعنی ممکن است تعداد جوش‌های صورت بیشتر شود که این نشانه خوبی است ولی بعد از 2 هفته دیگر جوش‌ها خوب می‌شود.

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: زنانی زیاد جوش می‌زنند باید عادت ماهانه خود را منظم کنند, افرادی که یک دوره قاعدگی طبیعی یعنی هر 28 روز یک بار به مدت 7 روز قاعده می‌شوند, بسیار خوب است و نشانه سلامت رحم است.

منبع : tasnimnews.com

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.