رفتن به محتوای اصلی

رمز اصلی موفقیت سالن های زیبایی

تاریخ انتشار:
یک نت ـ مدیریت سالن زیبایی و هدایت لاین های مختلف آن برای خدمات رسانی به مشتریان، مسئولیتی است که هر کسی از عهده آن بر نمی آید. به همین دلیل است که برخی از مراکز زیبایی به جایگاه های بسیار خوبی می رسند و برخی دیگر نیز از دایره رقابت خارج می شوند.
 رمز اصلی موفقیت سالن های زیبایی
یک نت ـ رمز اصلی موفقیت سالن های زیبایی

 

سالن های زیبایی که در لاین های مختلف آرایشی و زیبایی فعالیت می کنند، این روزها به یکی از مهم ترین مراکز زیبایی و خدماتی بانوان تبدیل شده اند. روزانه صدها نفر برای دریافت خدمات زیبایی به این مراکز مراجعه می کنند. البته تعداد مراجعین به این مراکز بسته به نوع و کیفیت خدماتی که در آن ها ارائه می شود متفاوت است. برخی از این سالن ها به دلیل مدیریت صحیح و استانداردهای بالا در خدمات رسانی در مقایسه با شعب دیگر، موفق تر عمل کرده و بیش از دیگران مورد اعتماد مشتریان هستند. با توجه به این موضوع می خواهیم  در سایت بر و رو بررسی کنیم که رمز اصلی موفقیت سالن های زیبایی چیست و چرا برخی از برندها زودتر به شهرت و اعتبار دست پیدا می کنند.

افتتاح و آغاز به کار سالن های زیبایی در شهرهای مختلف حاکی از این است که این حرفه در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از آن جایی که سالن های آرایشی، جزء پردرآمدترین مشاغل به شمار می روند، افراد زیادی هستند که تمایل دارند در این حرفه مشغول به کار شوند. اما بایستی بدانید که برای موفقیت در این کار نیاز به یک برنامه ریزی جامع و دقیق دارید و نمی توانید بی گدار به آب بزنید.

مدیریت سالن زیبایی و هدایت لاین های مختلف آن برای خدمات رسانی به مشتریان، مسئولیتی است که هر کسی از عهده آن بر نمی آید. به همین دلیل است که برخی از مراکز زیبایی به جایگاه های بسیار خوبی می رسند و برخی دیگر نیز از دایره رقابت خارج می شوند.

اگر بخواهیم رمز اصلی موفقیت سالن های زیبایی معروف و مطرح در دنیا را بیان کنیم، می توانیم به یک عبارت ساده اشاره کنیم. مشتری مداری. اما این همه ماجرا نیست. کسب رضایت مشتریان و اولویت قرار دادن آن ها نیاز به امکانات و اقدامات متعددی دارد که می خواهیم در ادامه به برخی از آن ها اشاره کنیم. می توانید این موارد را به عنوان اصلی ترین فاکتورها در موفقیت سالن های زیبایی در نظر بگیرید.

مدیریت عالی

قطعا بدون وجود یک مدیر خبره و همه فن حریف، یک مجموعه در هر زمینه ای هم که فعالیت کند، نمی تواند کنترل درستی روی اوضاع کار داشته باشد. مدیر سالن زیبایی، نظارت دقیقی بر روی فعالیت لاین های مختلف دارد. این فرد کنترل کاملی روی پرسنل و نیروهای خدماتی سالن داشته و تلاش می کند تا مشتریان با رضایت کامل سالن را ترک کنند.

هر چه توانمندی و کنترل مدیر برای هدایت و مدیریت سالن بیشتر باشد و بتواند این کار را حرفه ای تر انجام دهد، قطعا به اعتبار برند و سالن خود نیز خواهد افزود و این در انتها به جذب بیشتر مشتری می انجامد. بهتر است بدانید که مدیریت یک هنر است و هر کسی نمی تواند تنها با داشتن سرمایه و راه اندازی یک سالن زیبایی به موفقیت برسد.

فضای سالن زیبایی

مهم نیست مکانی که برای سالن زیبایی در نظر گرفته شده خریداری شده یا از نوع اجاره ای باشد. معمولا سالن های زیبایی موفق، دارای ویژگی های زیر هستند:

از نظر دسترسی در نقطه خوبی از سطح شهر قرار دارند و مشتریان می توانند بدون مشکل به آن مراجعه کنند.

دکوراسیون داخلی آن بسیار شکیل و امروزی است.

مشتریان در آن احساس امنیت و راحتی می کنند.

برای هر لاین آرایشی فضای کافی در نظر گرفته شده است.

از رنگ بندی های شاد، جذاب و کاربردی برای فضای داخلی سالن استفاده شده است.

از نظر استانداردهای بهداشت و تمیزی نیز در شرایط بسیار عالی قرار دارد.

تیم مودب و مشتری مدار

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، رمز اصلی موفقیت سالن های زیبایی، مشتری مداری است. البته مشتری مداری یک تعریف جامع و کلی است که می تواند زیر مجموعه های زیادی داشته باشد. یک سالن زیبایی موفق و حرفه ای، معمولا دارای تیمی مجرب، محترم، مودب و خوش برخورد است. نحوه رفتار کارمندان و پرسنل سالن در رضایت مشتریان بسیار تاثیرگذار است.

بسیاری از مدیران موفق در سالن های زیبایی، در ابتدای شروع همکاری با افراد جهت ارائه خدمات زیبایی، نکات مهم مشتری مداری را در اختیار آن ها قرار می دهند و قوانین موجود در کار را عنوان می کنند. معمولا سالن های زیبایی معتبر و مطرح، تنها نیروهایی را برای کار استخدام می کنند که از نظر اخلاقی و طرز برخورد در شرایط خوبی قرار داشته باشند.

وقت شناسی و نظم در کار

از دیگر رازهای موفقیت سالن های زیبایی وقت شناسی است. مجموعه های زیبایی موفق و حرفه ای به زمان خود و مشتریان اهمیت بسیار زیادی می دهند. این زمانبندی دقیق یک نوع ارزش گذاری برای مشتریان و تیم سالن محسوب می شود و نشان می دهد که مجموعه روی اصول و نظم خاصی کار خود را انجام می دهد. نظم داشتن در کار یک سالن قطعا به اعتبار و شهرت آن نیز خواهد افزود.

ارائه خدمات باکیفیت

قطعا از مهم ترین اصول موفقیت یک سالن زیبایی، کیفیت خدماتی است که به مشتریان ارائه می کند. معمولا سالن های زیبایی موفق در تلاش هستند تا خدمات خود را به روز نگه دارند. آن ها در لاین های مختلف از جمله؛ مو، میکاپ، ناخن، ماساژ و... خدمات را به بهترین شکل ممکن و با کیفیت بسیار بالا ارائه می کنند. هر لاین نیز روش کار مخصوص به خود را داشته و از سبک های ترند برای خدمات رسانی بهره می برد. به این شکل یک سالن از نظر جایگاه نسبت به دیگر رقبا، ارتقای بیشتری خواهد یافت.

قیمت های مناسب

هر سالن زیبایی بسته به کیفیت خدمات، کیفیت متریال مورد استفاده در لاین های مختلف زیبایی، میزان تخصص و مهارت پرسنل و... قیمت های مختلفی را به مشتریان خود ارائه می کند. مهم ترین نکته در تعیین قیمت ها این است که کیفیت خدمات رسانی با تعرفه ها کاملا همخوانی داشته باشد.

لزوما یک سالن زیبایی موفق برای خدمات خود قیمت های ارزانی را در نظر نمی گیرد. به تناسب افزایش کیفیت خدمات، قیمت ها نیز افزایش پیدا خواهند کرد و مشتریانی که آگاه هستند این موضوع را به خوبی درک کرده و با کمال میل برای دریافت خدمات زیبایی مبلغ مورد نظر را پرداخت می کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.
بازگشت بالا