تکفيري‌ها بعد از به زنجير کشيدن دختر بچه شيعه سوري سر پدر و مادرش را بريدند + عکس

یک نت ـ تصویر پیوست متعلق به دختربچه‌ای شیعه در سوریه بوده که توسط گروه‌هاي تروريستي تکفیری‌ به زنجیر کشیده شده است؛ سر پدر و مادر اين دختربچه در جلوی چشمان وي بریده می‌شود.
تکفيري‌ها بعد از به زنجير کشيدن دختر بچه شيعه سوري سر پدر و مادرش را بريدند + عکس

تصویر پیوست متعلق به دختربچه‌ای شیعه در سوریه بوده که توسط گروه‌هاي تروريستي تکفیری‌ به زنجیر کشیده شده است؛ سر پدر و مادر اين دختربچه در جلوی چشمان وي بریده می‌شود.
 
دو شهر شیعی‌نشین "نبل" و "الزهراء" که در ریف شمالی حلب در شمال سوریه و در جاده حلب – اعزاز قرار دارند، در بیست و سوم ژوئیه سال 2012 میلادی از سوي گروه‌‌های تکفیری وابسته به تشکيلات تروریستی القاعده که در راس آنها جبهه النصرة قرار دارد، مورد حمله قرار گرفتند.
 
در حال حاضر قریب به دو سال است که اين شهرها در محاصره گروه‌های مسلح تکفیری قرار دارند. اگرچه در ابتدا محاصره این دو روستا از سوی گروه‌های مسلح با هدف تصرف آنها صورت گرفت، اما در حال حاضر این محاصره بافت و ساختاری طایفه‌ای – مذهبی به خود گرفته است.
 
چراکه گروه‌های تکفیری که این دو شهر را به محاصره خود درآورده‌اند، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به جای آن که در اندیشه تصرف این دو منطقه جغرافیایی برآيند، در اندیشه کشتار ساکنان شیعی آن هستند.
 
با طولانی شدن مدت محاصره، این دو شهر و قطع هرگونه کمک‌های بشردوستانه اهالی آن در حال حاضر در شرایط بسیار سختي به سر می‌برند، اين شرايط به گونه‌ای است که افراد آنجا برای تامین غذای مورد نیاز خود به گیاهان صحرایی منطقه روی آورده‌اند.
 
درحال حاضر دولت سوریه برای تامین نیازهای اساسی اهالی این دو شهر که بیش از 70 هزار نفر جمعیت دارد، به آسمان متوسل شده و از طریق بالگردهای نظامی ارتش تلاش و به تامين نیازهای غذایی و دارویی آنها اقدام مي کنند.
 
در مقابل گروه تکفيري جبهه النصره با موشک‌های ضد هوایی که دولت ترکیه در اختیار آنها قرار داده، اقدام به هدف قرار دادن این بالگردها می‌کنند، به گونه‌ای که در یکی از اين حملات یک بالگرد ارتش سوریه را بر بالای شهر «نبل» سرنگون کردند.
 
این بالگرد حامل کمک‌های بشر دوستانه و مواد غذایی و دارویی نبود، بلکه شماری از آموزگاران وزارت آموزش و پرورش دولت سوریه که برای برگزاری امتحانات مدارس این دو روستا حاضر شده بودند را مورد هدف قرار داده که به دنبال آن تمامي افراد آن پس از سقوط بالگرد کشته شدند.
 

مردم دو شهر نبل و الزهراء هیچ گونه سوختی از جمله نفت و گازوئیل برای تهیه غذا و گرم کردن خانه‌ های خود ندارند؛ از اين رو به استفاده از چوب پناه آورده‌اند که همين امر موجب مشکلات تنفسی متعددی را برای کودکان و سالخوردگان به وجود آورده است.
 
تمامي داروخانه‌های این دو شهر به دليل کمبود شدید دارو تعطیل شده اين در حالي است که  بیماران اين روستا به شدت نیازمند دارو هستند.
 
از سوي ديگر آب این دو شهر کاملا قطع است و مردم از آب باران برای نیازهای خود استفاده می‌کنند؛ به علت قطعی آب بیماری‌‌های واگیرداری همچون تب مالت به سرعت در حال انتشار است؛ برق نیز هر چند روز یک بار، تنها دو تا سه ساعت وصل می‌شود.
 
کودکان این دو شهر، گرسنه سر بر بالین می‌نهند؛ در آخرین اخبار به دست آمده از وضعیت اسفبار اهالی مظلوم نبل و الزهراء دو کودک شش و هشت ساله یک خانواده، از فرط گرسنگی و سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند، به دنبال این فاجعه انسانی دردناک، جوانان شهر بر آن شدند تا با امکانات نظامی ناچیز خود محاصره را در هم شکنند؛ این نبرد نابرابر منجر به کشته شدن سی نفر از این جوانان و زخمی شدن شمار بسیاری از آنها شد.
 
 
اما این پایان کار نبود، گروه‌های تروريست تکفیری به مزارع و باغ‌های اهالی اين مناطق رحم نکرده و بارها کشاورزان و مزرعه‌داران آنجا را به گلوله بسته که به دنبال آن 18 غیرنظامی کشته شدند؛ در میان کشته‌شدگان زنان و کودکان بي‌گناه به چشم می‌‌خورند.
 
در یکی از دردناک‌‌ترین و وحشیانه‌ترین این جنایت‌ها گروه‌های تروريستي دو چوپان را از جنگل‌های اطراف شهر الزهراء ربودند، تروریست‌ها پس از شکنجه کردن این دو جسد یکی از آنها را به عنوان پیام مجاهدان گروه‌ تروریستی القاعده برای اهالی شهر الزهراء فرستادند؛ با این حال مقاومت مردمی همچنان در نبل و الزهراء ادامه دارد.
 
 از اين رو اهالی دو شهر شیعی‌نشين نبل و الزهراء محکوم به مرگ جمعی تدریجی شده‌اند.
 
این درحالی است که در بعد امنیتی و در عرصه میدانی این دو شهر هر روزه شاهد حملات خمپاره‌ای و موشکی گروه‌های مسلح است و روزی نمی‌گذرد که مناطق مختلف دو شهر شیعی‌نشين نبل و الزهراء شاهد اصابت و برخورد و اصابت موشک‌ها و خمپاره‌ها که موجب خسارات و زيان‌هاي مالي کلان و جزیی به تاسیسات زیربنایی و مراکز و موسسات عمومی و خصوصی و دولتی مي‌شود نباشد.
 
گروه‌های مسلح تکفیری طي یک سال و نیم گذشته اقدام به ربودن اهالی این دو روستا کرده‌اند.
 
درحال حاضر بیش از یک صد نفر از اهالی این دو شهر توسط این عناصر تکفيري ربوده شده و تحت انواع شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.
 
صرف نظر از شیعه بودن اهالی دو روستای نبل و الزهراء، این دو منطقه از جمله مناطقی است که به نظام بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور وفادار مانده‌اند.
 
اهالی اين روستاها از ابتدای بحران داخلي سوريه همواره در کنار نظام سوریه و مدافع وطن خود در برابر گروه‌های تروریستی بوده‌ که همين امر به شدت موجبات خشم و غضب اين گروه‌ها‌ي تروريستي را برانگیخته است.
 
این عشق به میهن و وفاداری به اعتقادات و باورهای مذهبی موجب شده تا اهالی دو شهر نبل و الزهراء در برابر حملات گروه‌های تروریستی مقاومت کنند. 
 
شخصیت‌ها و شیوخ این دو روستا برای مقابله با حملات گروه‌های تکفیری به تشکیل کمیته‌های مردمی از درون مردمان دو روستا اقدام کرده‌اند تا در تمام مدت شبانه‌روز وظيفه محافظت از اهالی و خانه آنها را برعهده داشته باشند.
 
چندی پیش در جریان حمله افراد مسلح به اين دو روستا یک نوجوان 11 ساله به نام «حیدر العجاق» شهید و چند نفر ديگر از اهالی اين منطقه زخمی شدند.
 
این موشک‌ها، موشک‌هاي دست‌ساز محلی بوده که از روستای «مایر» در جوار نبل و الزهرا از سوي تورريست‌هاي مسلح شلیک شده است.
 
هم اکنون گروه های تروریستی تکفیری با بستن تمامي جاده‌ها و مسیرهای منتهی به این دو شهر و به دست گرفتن کنترل آنها هرگونه ارتباط اهالی اين منطقه را با دنیای خارج قطع کرده‌اند.
 
بسیاری از اهالی دو شهر نبل و الزاهرء را کودکان و نوجوانان تشکيل مي‌دهند که با گذشت يک سال و نیم از محاصره گروه‌هاي تروريستي از هرگونه ادامه تحصیل و درس محروم شده‌اند.
 
دو شهر نبل و الزهراء علاوه بر جمعيت اصلي شيعه‌نشين خود، میزبان حدود 15 هزار مسلمان شیعی دیگر نیز است که به دنبال بحران دو سال اخیر سوریه به آنجا پناهنده شده‌‌اند، همچنین هزاران سنی حامی نظام بشار اسد که از پیوستن به گروه‌های مسلح خودداری کرده‌اند، در این دو شهر اقامت دارند.
 
گروه‌هاي تروریستي تکفيري مدتی پیش از اهالی این دو شهر به ویژه شیعیان آنها ‌خواسته بودند تا از حزب‌‌الله لبنان، جمهوري اسلامي ایران و حکومت بشار اسد اعلام برائت کنند، که با خودداری و رد این درخواست، مورد خشم و غضب آنها قرار گرفتند.
 
 براین اساس، خون مردم دو شهر نبل و الزهراء به جرم شیعه بودن از سوی گروه‌هاي تروريستي تکفیری، مباح و کشتن آنها جایز اعلام شده است؛  عده‌ای از اهالی این دو شهر تنها به جرم نگهداری عکس سید حسن نصر الله، "دبیرکل حزب الله لبنان" در خانه‌هایشان، شکنجه شده و یا به شهادت رسیده‌اند.
 
در برگی دیگر، تروریست‌های موسوم به "دولت عراق و شام" در سوریه با اعدام دو نوجوان با کمتر از 15 سال سن، فیلمی از این جنایت خود را در اینترنت منتشر کردند.
 
تروریست‌ها پس از خواندن یک بیانیه، این دو نوجوان را به رگبار گلوله بسته و آنان را به شهادت رساندند. این دو نوجوان از مناطق شیعه‌نشین نبل و الزهراء واقع در حلب توسط گروه‌هاي تروريستي ربوده شده تا در اقدامی وحشیانه آنها را به قتل رسانند تا بیش از  پیش چهره مخوف، وحشیانه و به دور از انسانیت خود را به همگان نشان دهند.
 
این صحنه‌ها به وضوح نشان می‌دهد کسانی که در سوریه عليه نظام بشار اسد می‌جنگند، حیواناتی در پوشش انسان هستند که هدفشان تنها کشتن افراد بی‌گناه و نابودی شهرها و روستاهاست.
 
در واقع هدف این تروریست‌ها برپايي انقلابي علیه دولت سوریه نیست، بلکه هدف آنها جنگ فرقه‌ای است تا از رهگذر آن بتوانند سوریه و مردم این کشور را به نابودي بکشانند. 
 
تقابل اندیشه‌ها و تفکرات گروه‌هاي تروريستي تکفيري به رهبری عربستان سعودی با اندیشه‌ها و تفکرات دیگر طوایف و قبایل را می‌توان در این دو روستا مشاهده کرد، چراکه بخشی از مهم‌ترین رویدادها و اتفاقات داخلي بحران سوریه در این دو روستا رقم خورده و اين روند ادامه دارد.
 
آنچه تاکنون در این دو روستا روی داده و از اهالی آنها به گوش رسیده، اینگونه برداشت می‌شود که حوادث جاری در دو روستای «نبل و الزهرا» هیچ ارتباطی با آنچه از سوی معارضان سوری تحت عنوان «انقلاب» نامیده مي‌شود، ندارد، بلکه آنچه در حال رخ دادن است، تلاش تروريست‌ها برای پیاده کردن و اجرای گفتمان دینی و مذهبی از سوي «گروه‌هاي تروريست تکفيري» است که اين گروه‌های وابسته به کشور عربستان در تلاش براي اجراي فتواهای «ابن تیمیه حرانی» مبني بر جنگ علیه طوایف شیعی و باطنی و مبارزه با آنها بوده که از اين امر را مهم‌تر از جنگ با یهودیان و مسیحیان مي‌داند.
 
پیش از آغاز بحران سوریه در اواسط مارس 2011 و به دنبال آن ورود گروه‌های تکفيري در سوريه، هیچ رابطه تیره‌ای میان روستاهایی که اغلب ساکنان آن را شیعیان یا همان علوی‌ها تشکیل می‌دادند، با روستاهای دارای اکثریت اهل تسنن وجود نداشت.
 
آنچه در ماه‌های نخست بحران سوریه روی داد، چیزی جز فتنه‌انگیزی میان رافضی‌ها، علوی‌ها و مسیحیان این مناطق نبود و گفتمان به کار رفته در این ارتباط چنین قوی و قدرتمند بود که حتی بر اهل تسننی که نمی‌خواستند، وارد این درگیری‌ها شوند نیز تاثیر گذاشت، این گفتمان اهل سنتی که در این فتنه با تروريست‌هاي تکفيري همراهی نمی‌کرد، را افرادی کافر و مرتد می‌شناخت.
 
 نبردی که در «نبل» و «الزهرا» آغاز شد، نبردی اعتقادی – مذهبی بود،
 
در این مدت درگیری‌هایی میان کمیته‌های مردمی این دو روستا با تروريست‌هاي مسلح رخ داده است؛ این کمیته‌ها بارها حملات گروه‌های مسلح به این دو روستا را دفع کرده‌اند، به ویژه آنکه در این اواخر شماری از گروه‌های مسلح حمله گسترده‌ای برای حمله به مرکز ایست بازرسی شمال روستای «نبل» بسیج کرده بودند که به دنبال آن با مقابله کمیته‌های دفاع مردمی این روستا مواجه شدند؛ طی درگیری‌های پیش آمده 8 نفر از اعضای این کمیته‌ها در دفاع از روستایشان کشته شدند.
 
در این نبرد کمیته‌های دفاع مردمی ظرف تنها چند ساعت حمله‌ای که علیه گروه‌های مسلح تدارک دیده موفق شدند مرکز ایست بازرسی شمال روستای «نبل» را از دست تروريست‌هاي مسلح باز پس گیرند.
 
در جریان این درگیری حدود 12 فرد مسلح وابسته به گروه تروريستي «جبهه النصره» و جسد 6 نفر از آنها به اسارت گرفته شد. همچنین ده‌ها فرد مسلح نیز زخمی شدند و چندین دستگاه خودرو مجهز به تیربارهای سنگین آنها منهدم شد.
 
به گفته منابع محلی گروه‌هاي تروريستي اقدام به وارد کردن برخی مواد غذایی به صورت قاچاق به این دو روستا می‌کنند که همگي تولید کشور ترکیه است.
 
این منابع می‌گویند، در یکی از این موارد تروريست‌ها اقدام به وارد کردن «چیپس» به دو روستاي «نبل» و «الزهرا» کردند که پس از مصرف تعدادي از کودکان این دو روستا مسموم شدند؛ این مسمومیت‌ها موجب مرگ یکی از کودکان اين منطقه به نام «زینب حسن احمد سلطان» شد؛ بعدها مشخص شد که این چیپس‌ها آلوده به «آرسنیک» بوده‌اند.
 
شرایط سخت معیشتی موجب شد، برخی از اهالی این روستاها خطرات موجود را به جان بخرند و برای تامین مایحتاج خود از میان تروريست‌هاي مسلح راهی شهر حلب شوند همچنين با وجود تسلط  گروه‌هاي تروريستي بر مسیرهای اين مناطق بیماران خود را به بیمارستان‌های شهر برسانند؛ در یکی از همین نقل و انتقال‌ها بود که «صابر حمای»، نوجوان 13 ساله سوری که با مادرش به حلب می‌رفت، توسط عناصر مسلح ربوده شد.
 
این درحالی است که تروريست‌ها هرازچندگاهی اقدام به ربودن افراد سالخورده و کودکان این روستاها می‌کنند تا خانواده‌های آنها در قبال آزادی‌شان وادار به پرداخت مبالغ هنگفتي شوند و از اين طريق از آنها باج‌گیری می‌کنند.
 
منابع آگاه محلی شمار افراد ربوده شده از اهالی این دو روستا را تا دو ماه قبل 89 نفر اعلام کرده‌اند و اين در حالي است که با تشکیل کمیته‌های مردمی عملیات ربودن اهالی این روستاها به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.
 
 نیمی از افراد ربوده شده از سوی تروريست‌هاي تکفيري با چاقو سر بریده شده و افرادی هم که هنوز زنده هستند، تحت شکنجه و آزار و اذیت این افراد قرار دارند.
 
با وجود تمام این مشکلات و شرایط سخت حاکم بر روستاهای «نبل» و «الزهرا»، ساکنان این دو روستا، مناطق محل سکونت خود را به حال خود رها نکرده، بلکه شخصیت‌ها و شیوخ این دو روستا به تشکیل گروه‌های داوطلب براي ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی، پزشکی و غیره اقدام کرده‌اند.
 
همچنين منابع محلی تاکید می‌کنند که گروه تروريستي «جبهه النصره»، روستای «الزیارة» در شمال حلب را اشغال کرده و با موشک‌های دست ساز محلی ساخت ترکیه آنجا را گلوله‌باران می‌کنند، اما اهالی این دو روستا همچنان به ایستادگی و مقاومت در برابر گروه‌های تروريست تکفيري ادامه می‌دهند.
 
چند روز قبل نیز تشکيلات تروريستي القاعده دو کودک 9 و 12 ساله را در منطقه شیعه‌نشین "نبل" و "الزهراء" به شهادت رسانده و اقدام به پخش ویدیوی اعدام بی‌رحمانه این دو کودک کردند.
 
محاصره و حمله افراد مسلح به دو منطقه نبل و الزهراء در حومه حلب ادامه دارد و این در حالی است که تروریست‌ها همچنان نتوانسته‌اند اراده قوي اين دو شهر را بیش از یک سال و نیم بشکنند.
 
وضعیت وخیم شهروندان باعث شد تا کمیته‌ای برای مذاکره با تروریست‌ها که بیشتر شهروندان لیبیایی، افغان و چچنی هستند، تشکيل شود اين در حالي است که تروریست‌ها بر خلاف وعده‌شان، براي گفتگو با اعضای اين کمیته آنها را ربودند.
 
همسر یکی از ربوده‌شدگان می‌گوید: تاکنون ربودن فرستاده صلح در تاریخ بی‌سابقه بوده است.
 
حملات به نبل و الزهرا پس از شکست تروریست‌ها در قصیر افزایش یافته است، آنها حملات موشکی به این دو شهر را "واکنش القصیر" نام‌گذاری کرده‌اند.
 
خمپاره، موشک‌های گراد و توپخانه تروریست‌ها جان شماری از مردم این شهر از جمله زنان و کودکان را گرفته است.
 
یکی از شهروندان درباره کشته شدن دختر بچه سه ساله خود در حمله موشکی به خانه‌اش می‌گوید: این کودک چه گناهی داشت؟ آنها با چه منطقی او را از حق حیات محروم کردند؟
 
یکی از مادران در حالی که گریه می‌کرد ، گفت: پسرم به خانه برادرش رفت تا او را برای ناهار بیاورد که خمپاره به آنها اصابت کرد و آنها را کشت.
 
حملات و هدف قراردادن غیرنظامیان از سوی افراد مسلح به عنوان اهرم فشار علیه ارتش سوریه افزایش یافته است، ارتش سوریه پیش‌روی از شهر حلب را آغاز کرده است تا حلقه محاصره این دو منطقه را که از  بیش از یک سال و نیم در محاصره است، بشکند.

دیدگاه‌ها

اي خدا حالم گرفته شد
خدا لعنتشون كنه اشكم در آوردن
چرا كسي پاسخگو نيست امريكا لعنت بهت
به خدا بزارن تيكه تيكه ميكنم اين كثافتارو
حقوق بشر كجا رفته انسانيت كجا رفته
يعني اشكم در اومد سكوت ميكنم حرفي برا گفتن ندارم
كدوم انساني دلش مياد اين كارو بكنه وحشي هاي عرب
لعنت خدا بر ظالمين
امريكا به جاي حمله به سوريه اگه واقعا به فكر جوامع بشري است بياد اين جنايتكاران بكشه معلومه كه حرفاش همه كش است و خودش طراح اين تروريست ها است
اشكمو در آورديد
ناراح شدم خدا ناراحتشون كنه
يا صاحب الزمان بيا ديگه مي بيني جهان پر از ظلم شده
لعنتي ها
سگ صفت هستن اين وهابي ها و سلفي ها
انشاالله آقا هرچه زودتر بیاد به حساب اینها برسه........امین
ترویست ها بیشتر همین براد ران افغا نی هستن براد ران لیبی براد ران فلسطینی
یا صاحب الزمان خودت جوابشون رو بده
خدا لعنتشون كنه الهي كه خدا تقاص اين دختر پاك و معصومو بگيره
تصویر همه چیو میگه دیگه ازاینترنت بدم میاد.افسرده شدم تو این چند روزه. سگ صفتا.شرافت سگ ازین یابو های سلفی وهابی بیشتره.
عزیز جون مادرت نذار این مطلبهارو /اخه چه ادمی باشه این چیزارو ببینه گریش نگیره /از وقتی این خبر رو خوندم از خدا هم بدم اومده /بابا ما قراره امتحان بشیم یا این طفل معصوم /من که تا یک هفته ادم نیستم
مرگ بر هرچی تکفیریه خدا پس کی میخواد منجی بیاد
منو یاد نازدختر سه ساله امام حسین (ع) انداخت خدا لعنتشون کنه
خدا نگذره ازتون این بچه چ گناهیی کرده بخدا جگرم سوخت

افزودن یک دیدگاه جدید

Fill in the blank.