رفتن به محتوای اصلی

واکنش داعش به مرگ ملک عبدالله

تاریخ انتشار:
جدیدترین اخبار از داعش ,ملک عبدالله,پادشاه عربستان,داعش و مرگ پادشاه عربستان,واکنش داعش به مرگ پادشاه عربستان,گروه القاعده, ائتلاف ضد داعش, گروه تروریستی داعش, عبدالله بن عبدالعزیر, دولت اسلامی, مرگ ملک عبدالله, درگذشت پادشاه عربستان
واکنش داعش به مرگ ملک عبدالله

یک نت ـ گروه موسوم به دولت اسلامی ( داعش) در شبکه های اجتماعی و وب سایت های متعلق به خود از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه متوفی عربستان ابراز خرسندی و شادمانی کرد.ابراز شادمانی داعش از مرگ ملک عبدالله

این گروه با توصیف عبدالله بن عبدالعزیر به " نوکر " و " خدمتگزار" آمریکا از مرگ او ابراز شادمانی کرده است.

داعش با اشاره به اینکه عبدالله در جبهه غرب خدمت می کرد و به آمریکا و کشورهای غربی برای کشتار مسلمانان یاری می رساند از مرگ او ابراز خوشحالی کرده است.

پادشاه متوفی عربستان در یک دهه گذشته با گروه القاعده در ستیز بود.

این حاکم متوفی سعودی همچنین به ائتلاف ضد داعش که برای مبارزه با این گروه تروریستی به رهبری آمریکا تشکیل شده بود پیوست و نیروی هوایی عربستان در حملات علیه داعش در سوریه مشارکت داشت.

برخی کاربران وابسته به داعش پس از انتشار خبر مرگ عبدالله بن عبدالعزیز در شبکه های اجتماعی و وب سایت های وابسته به این گروه  مرگ  پادشاه عربستان را به عنوان یک واقعه خوب توصیف کردند.

یک کاربر توییتر وابسته به داعش در صفحه خود نوشت: ملک عبدالله به عنوان نوکر آمریکا زندگی کرد و در حال خدمت به آمریکا درگذشت."

دیگر کابر داعشی توییتر نیز نوشت: " دزد (غاصب) حرمین شرفین مُرد."

اخیرا گزار شهایی از طرح داعش برای تصرف دو شهر مکه و مدینه در صحرای حجاز منتشر شده است.

داعش ماه گذشته نیز با یک حمله انتحاری در مرز عربستان مسئول گارد مرزی شمال عربستان را به قتل رساند.

یک کاربر دیگر وابسته به داعش به نام " ابو اعظم النجدی" در صفحه توییتر خود نوشت :" او (عبدالله) هواپیماهای عربستان را برای بمباران و کشتار در سوریه اعزام می کرد. او مردان و زنان مسلمان را زندانی می کرد و هر جا که جبهه ای برای جنگ با جهادگران برپا بود او در صف مقدم بود."

همچنین وابستگان به القاعده و داعش از زمان اعلام مرگ پادشاه عربستان با انتشار " هشتک " های  " مرگ یک مستبد " خوشحالی خود را از درگذشت پادشاه عربستان ابراز کردند.

همچنین یک کاربر داعشی به نام "عمر"  در مطلبی با انتشار مطالب توهین آمیز علیه پادشاه فقید عربستان در صفحه توییتر نوشت :"  س... که حرمین شریف مسلمانان را در اشغال خود داشت در نهایت به زباله دان تاریخ افتاد و نه بوش و نه اوباما نتوانستند او را از تقدیر الهی نجات دهند."

برخی کاربران وابسته به داعش نیز با انتشار تصاویری توهین آمیز از عبدالله بن عبدالعزیز اعلام کردند : ما نمی خواستیم او بمیرد بلکه می خواستیم سر او را از گردنش جدا کنیم."

عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه متوفی عربستان بامداد جمعه در سن 90 سالگی و پس از بیش از سه هفته بستری شدن در بیمارستان سلطنتی ریاض به دلیل عارضه ریه درگذشت.

غالب رهبران جهان و شخصیت های بین المللی با ارسال پیام هایی این واقعه را به دولت و خانواده آل سعود تسلیت گفته اند.

منبع : عصر ایران

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.
بازگشت بالا